برقرارای مجدد پرواز به تفلیس گرجستان

برقراری مجدد پروازها به تفلیس گرجستان

در پی کاهش همه گیری بیماری کرونا پرواز های منظم به تفلیس مجددا آغاز شد. بدین ترتیب پرواز های منظم و هفتتگی هواپیمایی زاگرس به مقصد تفلیس در روز های  دوشنبه و پنج شنبه هر هفته و هواپیمایی قشم ایر در روزهای سه شنبه ، پنج شنبه و جمعه هر هفته انجام می گردد.

شرایط جدید سفر به گرجستان

با توجه به اینکه کرونا هنوز جولان می‌دهد و هر لحظه ممکن است جهش تازه‌ای پیدا کند، کشورها با احتیاط مرزهایشان را باز می‌کنند. گرجستان هم در حال حاضر شرایطی را برای ورود گردشگران در نظر گرفته و مانند گذشته با هر شرایطی نمی‌توان به این کشور سفر کرد، بنابراین، چنانچه قصد سفر به گرجستان را دارید، با توجه به شرایط زیر می‌توانید به این کشور سفر کنید:

 1.  در حال حاضر سفر به گرجستان فقط به صورت هوایی امکان پذیر است و مرزهای گرجستان برای سفرهای زمینی هنوز باز نشده است، پس باید به صورت هوایی اقدام کنید.

 2.  مسافران باید دو دوز واکسن‌شان را تزریق کرده باشند و کارت الکترونیکی واکسن که QR کد دارد را دریافت کنند یا تست پی سی آر منفی 72 ساعت قبل از پرواز ارائه کنند. 

 3. هنگام ورود به این کشور باید بلیت‌ برگشت، تاییدیه رزرو هتل یا «ووچر هتل» (Hotel Voucher)، بیمه‌نامه مسافرتی را هم باید آماده داشته باشید. (برای افرادی که در گرجستان اقامت معتبر یا ملک دارند، به جای بلیت برگشت و ووچر هتل، سند معتبری مبنی بر تایید اقامتشان باید داشته باشند)

 4. اگر در گرجستان اقامت ندارید ولی ملک دارید، لازم است پاسپورت معتبر، QR کد واکسن، پرینت سند ملک، بیمه، بلیط برگشت و پول همراه داشته باشید. حتّی اگر یکی از اعضای خانواده ملک داشته باشد، اعضای درجه یک او که نام خانوادگی‌شان با مالک یکسان است، می‌توانند به همین شکل و بدون تهیه واچر هتل به این کشور سفر کنند.

 5. اگر در گرجستان اقامت دارید، صرف داشتن پاسپورت معتبر، QR کد و کارت اقامت کفایت می‌کند.

به هیچ عنوان ریسک دریافت واچر هتل و بیمه و بلیط از مراکز غیر معتبر یا به شکل صوری را نکنید زیرا اگر پلیس مرزی استعلام بگیرد و متوجه صوری بودن این مدارک شود، نه تنها ورودتان به گرجستان دچار مشکل می‌شود، بلکه تا چندین ماه هم شاید نتوانید به گرجستان سفر کنید.

اگر قبلا به دلیل ماندن بیش از 45 روز جریمه شده‌اید و هنوز جریمه را پرداخت نکرده‌اید، حتما پیش از ورودتان پرداخت کنید.

 

مدارک ضروری ورود به گرجستان در شرایط کرونا

بنابراین با توجه به اعلام شرایط جدید سفر به گرجستان و بازگشایی مرز هوایی آن، مدارک ضروری که برای سفر به این کشور لازم است به صورت زیر است

 

 • بلیط پرواز (رفت و برگشت)
 • پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)
 • کارت الکترونیکی واکسن مورد تایید یا جواب تست PCR منفی 72 ساعت قبل از پرواز
 • واچر هتل
 • بیمه نامه مسافرتی
 • پول کافی

 

 

واکسن های مورد تایید گرجستان

در حال حاضر گرجستان واکسن های فایزر، آسترازنکا، سینوفارم و سینوواک را به شهروندانش تزریق کرده است و واکسن های مورد تاییدش برای ورود گردشگران عبارت است از واکسن هایی که تا به حال مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته. این واکسن ها عبارتند از:

 • فایزر (Pfizer BionTech)
 • مدرنا (Moderna)
 • آسترازنکا (Oxford Astrazeneca)
 • سینوفارم (Sinopharm)
 • سینوواک (Sinovac)
 • جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson)

 

کلام آخر

 با توجه به افزایش روند واکسیناسیون و کاهش مبتلایان کرونا در سطح جهان، انتظار می‌رود شرایط سفر به مرور بهبود پیدا کند و محدودیت‌ها کاهش یابد. در حال حاضر، کشورها با توجه به پروتکل‌هایشان واکسن‌های مشخصی را برای ورود گردشگران می‌پذیرند امّا با افزایش تحقیقات ممکن است بر تعداد واکسن های مورد پذیرش افزوده شود. همچنین انتظار می‌رود اگر شرایط بهتر شود، مرز زمینی گرجستان هم بازگشایی شود. امّا در حال حاضر اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید به شرط رعایت مواردی که مطرح شد، به صورت هوایی شرایط سفر فراهم است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.